foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kurs komputerowy

Konkurs Bożonarodzeniowy 2017 - Przemyśl, 12 grudnia 2017 r.

Dnia 12 grudnia 2017 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbył się Konkurs Bożonarodzeniowy 2017 organizowany przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”. W konkursie wzięło udział 5 stowarzyszeń z obszaru objętego LSR: Koło Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki” z Buszkowiczek, Stowarzyszenie „Wspólna Sprawa” w Drohojowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich, Stowarzyszenie „RAZEM JEST ŁATWIEJ” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kniażycach.

Celem konkursu była aktywizacja i integracja członków społeczności lokalnej oraz kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA”.

 Komisja w składzie: Gerard Szczygieł, Lubomira Michałuszko oraz Józef Rodzeń po dokonaniu degustacji postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody rzeczowe w każdej kategorii:

  • Przystawki – dla Koła Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich za przystawkę „SZUBA – śledź pod pierzynką"
  • Dania główne – dla Koła Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki” w Buszkowiczkach za danie „Kaczka duszona w pomarańczach z kluskami śląskimi i czerwoną kapustą” oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Kniażycach za danie „Pierogi z grochem”
  • Ciasta i desery – dla Stowarzyszenia Wspólna Sprawa w Drohojowie za ciasto „Piernik wyśmienity” oraz Stowarzyszenia „RAZEM JEST ŁATWIEJ” za ciasto „Tort czekoladowy”.                                  GALERIA