Lokalna Grupa Działania "Ziemia Przemyska" - Relacja z Konkursu Wielkanocnego 2018

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Logowanie

Zmień język

Kurs komputerowy

KONKURS WIELKANOCNY 2018

W dniu 20 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" zorganizowała KONKURS WIELKANOCNY 2018 współfinansowany w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" PROW 2014-2020.  Wzięło w nim udział 6 organizacji z terenu objętego LSR:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich,
  2. Kobiety Aktywne Prałkowce,
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Kniażycach,
  4. Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Torki „NIE TYLKO DLA SIEBIE”,
  5. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Buszkowiczanki" w Buszkowiczkach,
  6. Stowarzyszenie im. Ks. J. Twardowskiego działające na rzecz rozwoju Hermanowic.

Głównym celem konkursu była aktywizacja i integracja członków społeczności lokalnej oraz promowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Komisja w składzie: Gerard Szczygieł – przewodniczący, Małgorzata Hawro i Wojciech Bobowski po dokonaniu degustacji potraw postanowiła:

  • W kategorii I – przystawki – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Koła Gospodyń wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich za potrawę „Galaretka Wielkanocna”
  • W kategorii II – dania główne – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Koła Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki” w Buszkowiczkach za danie „Królik duszony w sosie z krokiecikami i smażoną cykorią”
  • W kategorii III – ciasta i desery – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Kobiet Aktywnych w Prałkowcach za ciasto „Mazurek przekładany masą grysikową i powidłami śliwkowymi”

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy oraz cenne nagrody.  GALERIA