foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

logotypy

 ikona=

„Cudze chwalicie, swego nie znacie – czyli… odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy!”

 Dnia 9 września 2023 roku w Gminie Żurawica na Forcie II Werner odbyła się impreza „Cudze chwalicie, swego nie znacie – czyli… odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy!” 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie (…)” – fraza zaczerpnięta z utworu poety, pedagoga i wybitnego bajkopisarza Stanisława Jachowicza od dziesiątek lat niezmiennie zmusza do refleksji kolejne pokolenia.

 

Czytaj więcej: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie (…)” 

 ikona=

Dożynki Powiatowe w Nizniach

3 WRZEŚNIA 2023 R.

Dnia 3 sierpnia 2023 roku w Nizinach odbyły się Dożynki Powiatowe. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele w Nizinach,. Następnie korowód dożynkowy, w towarzystwie orkiestry dętej OSP Walawa, przeszedł na stadion sportowy w Nizinach, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po powitaniu gości, wręczeniu medali i odznaczeń oraz prezentacji wieńców dożynkowych, nastąpiła część artystyczna. Złożyły się na nią występy uczniów Szkoły Podstawowej w Nizinach, występ Zespołu Klubu Garnizonowego działającego przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, pokaz taneczny - Studio Tań ca Chillout, występ Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” oraz występ gwiazdy wieczoru, zespołu "Kaczmarze". Na zakończenie zabawa taneczna z Zespołem Muzycznym ONI.

GALERIA

 ikona=

 MUZYCZNY CZWARTEK NAD STAWEM W MEDYCE

31 SIERPNIA 2023 R.

Dnia 31 sierpnia 2023 roku odbył sie koncert z cyklu „Muzyczne Czwartki nad stawem w Medyce" za nami.

Wspaniali wykonawcy- niezwykle energetyczna, niezastąpiona Orkiestra Dęta z Medyki oraz utalentowana młodzież z zespołu LAST MINUTE wystąpili przed przybyłą wspaniałą publicznością. Muzyczne czwartki to cykliczne, letnie koncerty odbywające się w Medyce nad pięknym stawem. Zapraszani są zarówno soliści, jak również zespoły muzyczne, które prezentują różną muzykę, m.in. rozrywkową, biesiadną, współczesną, ale również poważną, zaś wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i nie tylko. Każdy koncerrt uświetnia Orkiestra Dęta, która zachwyca swoimi nowymi utworami. 

Organizatorem koncertu był Wójt Gminy Medyka, LGD Ziemia Przemyska oraz GCK Medyka.

GALERIA

 ikona=

 

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA "ZIEMIA PRZEMYSKA"

serdecznie zaprasza na

Dożynki Powiatowe

która odbędą się dnia 3 września 2023 r.

od godz. 12.00 w Nizinach.