foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

logotypy

 

POWIATOWE KONKURSY WIELKANOCNE 2024

Urząd Gminy Krzywcza zaprasza do udziału w powiatowych konkursach wielkanocnych: na najładniejszą pisankę, palmę wielkanocną oraz ciasto wielkanocne. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kiermaszu wielkanocnym podczas XXIV Sejmiku Folklorystycznego związanego z obchodami Świąt Wielkanocnych w Reczpolu.

Szczegóły w załączonych regulaminach.

 

Kartazglsozenia-konkursnapisanki

pisanki-2024-regulamin

Palma-ciasto-2024-regulamin-2

KartazglsozeniaPisanki_kiermasz

 

WZC 03.10.2016

 Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" zaprasza do udziału w 

KONKURSIE WIELKANOCNYM 2024

Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie najlepszych potraw wielkanocnych oraz kultywowanie obrzędów świątecznych obszaru działania LGD

Konkurs odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Przemyślu  

dnia 21 marca 2024 roku godz. 11.00 .

Tematyka konkursu obejmuje „Potrawy wielkanocne”. W ramach prezentacji potraw wielkanocnych każdy Uczestnik zgłasza do konkursu po jednej potrawie w każdej z trzech kategorii:      I. Przystawki      II. Dania Główne     III. Ciasta i desery

W konkursie mogą uczestniczyć Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje działające na terenie gmin: Bircza, Fredropol, Krasiczyn, Medyka,Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica objętych objętych Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 (LSR). 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Karty zgłoszeniowej oraz złożenie jej drogą elektroniczną (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  do dnia 29 lutego 2024 roku do godz. 14.00.

KARTA ZGŁOSZENIOWA (word)          KARTA ZGŁOSZENIOWA (PDF)          REGULAMIN KONKURSU

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie na stronie internetowej www. ziemiaprzemyska.pl oraz w biurze LGD  (Plac Dominikański 3, pokój nr 25, tel. 16 676 02 57, 691 079 944, 691 106 533, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


  ikona warsztat

   „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

  Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci członka naszego Zarządu Wojciecha Bobowskiego - wspaniałego człowieka, działającego dla ludzi i naszej "małej Ojczyzny".

  Dziękujemy za lata wspólnych działań, za każdą pomoc i życzliwość oraz wspaniałą pracę w Zarządzie naszego stowarzyszenia.

  Zarząd i pracownicy LGD "ZIEMIA PRZEMYSKA"

   

  Uroczostości pogrzebowe odbędą się dnia 30 stycznia 2024 r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Birczy. 

   

  ikona warsztat Zaproszenie do wypełnienia ANKIETY w ramach ewaluacji wewnętrznej LSR  LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA” dotyczącej realizacji LSR i działalności LGD w roku 2023

  W związku ze zobowiązaniem LGD do przeprowadzania każdego roku ewaluacji wewnętrznej – do monitorowania i ewaluacji realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (Wytyczne nr 10/1/2022 w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z dnia 31 maja 2022 r.) Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” zaprasza do wypełnienia ankiety, który dotyczy realizacji LSR i działalności LGD.

  Ankietę można wypełnić ONLINE lub w wersji papierowej (word, PDF)  i dostarczyć do biura do dnia 31 stycznia 2024 r. osobiście, mailem lub pocztą.  

       ANKIETA  online             ANKIETA do pobrania WORD       ANKIETA do pobrania PDF       

  Każda Państwa uwaga lub sugestia dotycząca bieżącej realizacji LSR jest dla nas bardzo cenna. Jako lokalni mieszkańcy, liderzy oraz osoby bezpośrednio zaangażowane w działalność LGD macie Państwo ogromną wiedzę i doświadczenie, z czego chcemy skorzystać. Zgłoszone wnioski czy uwagi pozwolą nam na zaplanowanie działań w takim zakresie, aby jak najpełniej realizowały potrzeby mieszkańców oraz pozwoliły z powodzeniem wdrażać LSR. 

   ikona=

  PODPISANIE UMOWY RAMOWEJ NA LATA 2023-2027.

  Drodzy mieszkańcy naszego obszaru!

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.01.2024r. Zarząd LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA” podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Umowę o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027.

  Działania w ramach LSR na lata 2023 – 2027 będą po raz pierwszy realizowane w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 oraz w ramach programu regionalnego FEP 2021-2027.

  Nowa LSR to nowe środki finansowe na kolejne lata, a tym samym szansa na bardziej intensywny rozwój naszego obszaru. To szansa dla przedsiębiorców, mieszkańców, organizacji oraz samorządów na pozyskiwanie funduszy na realizację swoich działań.

  Dzięki nowym możliwościom wsparcia wnioskodawcy będą mogli realizować zarówno projekty inwestycyjne, jak i społeczne.

  Zapraszamy do współpracy!