foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Logowanie

Zmień język

Licznik odwiedzin

45425

Aktualna data

strona projektu

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Stalowa Wola, 11 maja 2019 roku

 

Dnia 11 maja 2019 roku na Stalowowolskich Błoniach odbyła się impreza plenerowa z okazji  15 – lecia wstąpienia Polski do UE.  Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich zobaczyliśmy przekrój dziedzin, w jakich Podkarpacie rozwija się korzystając ze wsparcia Unii Europejskiej. Na Błoniach pojawiło się 10 stref tematycznych:

  • Strefa Województwa Podkarpackiego ukazująca potencjał naszego regionu,
  • Strefa Miasta Stalowej Woli ze stanowiskami miejskich jednostek,
  • Strefa Funduszy Europejskich pokazująca beneficjentów Funduszy Europejskich z województwa podkarpackiego z wystawą plenerową „15 lat Po” ukazującą zrealizowane projekty z Funduszy Europejskich na przestrzeni 15 lat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,
  • Strefa Sportowo – Rekreacyjna z przekrojem dyscyplin wyróżniających Podkarpacie,
  • Strefa Zdrowia, na której zainteresowani mogli sprawdzić swój stan zdrowia i dowiedzieć się, jak dbać o siebie,
  • Strefa dla dzieci z wieloma atrakcjami dla najmłodszych, od darmowych dmuchańców, waty i popcornu, przez gry planszowe, animacje, konsole, zabawy taneczne i plastyczno-muzyczne, po zumbę dla dzieci,
  • Strefa Podkarpackie Tradycje pokazująca piękno naszych tradycji z możliwością zakupu rękodzieła i tradycyjnych podkarpackich wyrobów,
  • Strefa Nauki prezentująca nasz potencjał naukowy,
  • Strefa Lotnicza, z możliwością zrobienia własnych modeli samolotów,
  • Strefa Lokalnych Grup Działania, gdzie swój potencjał pokazały koła gospodyń wiejskich, Lokalne Grupy Działania i inne gminne organizacje. W tej strefie zainteresowani mogli m.in. degustować lokalne przysmaki, podziwiać i zakupić rękodzieła wystawców czy wziąć udział w konnej przejażdżce.

Ważnym punktem programu sobotniego wydarzenia było oficjalne otwarcie Szybowcowych Mistrzostw Europy. Po pokazie lotniczym wojskowej grupy akrobatycznej „Orliki” 20 drużyn z krajów całej Europy zaprezentowało swoje składy.

Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” wzięła udział w imprezie przygotowując stoisko wystawiennicze, które powstało dzięki współpracy i zaangażowaniu:

-   Stowarzyszenia „AKTYWNI RAZEM” Zadąbrowie, które przygotowało prezentację oraz degustację tradycyjnych potraw naszego regionu,

- Pani Aleksandrze Ryzner – zielarce z Leszczawki, które przygotowała degustację syropów oraz nalewek zdrowotnych,

- Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Leszna oraz Gminnej Placówce Kultury w Stubnie, które przygotowały wystawę rękodzieła artystycznego.

Wszystkim osobom zaangażowanym bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !!!! GALERIA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) biuro LGD będzie nieczynne.

strona projektu

Konkurs Wielkanocny

Dnia 3 kwietnia 2019 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbył się Konkurs Wielkanocny organizowany przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”.

W konkursie wzięło udział 12 uczestników z obszaru objętego LSR: Koło Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Żurawicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Kormanicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Kniażycach, Stowarzyszenie Aktywni Razem Zadąbrowie, Stowarzyszenie im. Ks. Jana Twardowskiego działające na rzecz rozwoju Hermanowic, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich „Pokolenie”, Koło Gospodyń Wiejskich w Żurawicy im. Świętego Andrzeja Boboli, Stowarzyszenie Kulturalne „Jawor” w Pikulicach, Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” w Stubnie oraz Medyckie Koło Gospodyń. 

Celem konkursu była aktywizacja i integracja członków społeczności lokalnej oraz kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

• Pitr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego 

• Jan Pączek – Starosta Przemyski 

• Wójtowie gmin członkowskich: Marek Iwasieczko, Tadeusz Bobek, Bogusław Słabicki, Tomasz Szeleszczuk, Mariusz Śnieżek,

• Członkowie władz LGD,

• pracownicy Samorządu Województwa w Rzeszowie: Dorota Jamrozy oraz Joanna Piróg.

Komisja w składzie: Gerard Szczygieł, Dorota Jamrozy oraz Piotr Worosz po dokonaniu degustacji postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody rzeczowe wszystkim Uczestnikom.

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za promowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego naszego obszaru.

Podczas Konkurs została przygotowana też prezentacja podkarpackich produktów tradycyjnych i lokalnych.

Galeria Zdjęć