foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Między nami kobietami – „Z dynią w roli głównej”

 

  Przedsięwzięcie realizowane w ramach poddziałania

„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020

 

Dnia 16 listopada 2021r. w świetlicy w Medyce odbyły się działanie aktywizacyjne organizowane  przez GCK Medyka, Medyckie Koło Gospodyń oraz Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” pn.: Między nami kobietami – „Z dynią w roli głównej”.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem pośród uczestników. W imprezie wzięło udział 25 osób z Gminy Medyka (w tym 8 osób z grupy defaworyzowanej). Podczas spotkania Panie brały czynny udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Elżbietę Dykas z GOK Żurawica, która wyczarowała z dyni małe arcydzieła przekonując, iż to warzywo może być wykorzystane nie tylko w kuchni, ale i we florystyce. Bardzo dziękujemy za pokaz curwingu.

Celem warsztatów było zaznajomienie uczestniczek z dynią jako surowcem bogatym w wiele cennych składników odżywczych. Uczestnicy warsztatów poznali różne gatunki dyni oraz uczyli się umiejętnie wykorzystywać je do wielu potraw. Zostały przybliżone receptury na różne potrawy i desery z tego surowca. Dyniowe ciasta, chlebki, zupy i kompoty, nawet dyniowe kosmetyki, czy dyniowa kawa. Z dyni można również wyczarować piękne, jesienne dekoracje o czym mogli przekonać się uczestnicy warsztatów.

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła udział w imprezie finansując  organizację imprezy.

Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020. Impreza miała na celu integrację społeczności lokalnej.