foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kurs komputerowy

KONKURS WIELKANOCNY 2018

W dniu 20 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" zorganizowała KONKURS WIELKANOCNY 2018 współfinansowany w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" PROW 2014-2020.  Wzięło w nim udział 6 organizacji z terenu objętego LSR:

 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich,
 2. Kobiety Aktywne Prałkowce,
 3. Koło Gospodyń Wiejskich w Kniażycach,
 4. Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Torki „NIE TYLKO DLA SIEBIE”,
 5. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Buszkowiczanki" w Buszkowiczkach,
 6. Stowarzyszenie im. Ks. J. Twardowskiego działające na rzecz rozwoju Hermanowic.

Głównym celem konkursu była aktywizacja i integracja członków społeczności lokalnej oraz promowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Komisja w składzie: Gerard Szczygieł – przewodniczący, Małgorzata Hawro i Wojciech Bobowski po dokonaniu degustacji potraw postanowiła:

 • W kategorii I – przystawki – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Koła Gospodyń wiejskich w Nowosiółkach Dydyńskich za potrawę „Galaretka Wielkanocna”
 • W kategorii II – dania główne – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Koła Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki” w Buszkowiczkach za danie „Królik duszony w sosie z krokiecikami i smażoną cykorią”
 • W kategorii III – ciasta i desery – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Kobiet Aktywnych w Prałkowcach za ciasto „Mazurek przekładany masą grysikową i powidłami śliwkowymi”

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy oraz cenne nagrody.  GALERIA

WZC 03.10.2016 Dnia 21 lutego 2018 r weszła w życie USTAWA z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2018 poz. 311).

Ustawa ta w Art. 3 zmienia ustawę z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Zmiany te dotyczą między innymi podniesienia progu stosowania trybu konkurencyjnego od kwoty powyżej 30 tys. euro.

USTAWA DO POBRANIA

Ponadto, w dniu 21.02.2018r.  weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 lutego 2018 r. w sprawie wyboru wykonawców zadań ujętych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji oraz warunków dokonywania zmniejszeń kwot pomocy oraz pomocy technicznej (Dz. U. 2018 poz. 396)

ROZPORZĄDZENIE DO POBRANIA

Osoby zainteresowane prosimy o szczegółowe zapoznanie się z w/w dokumentami.

  Informacja o wynikach naboru

  na stanowisko Specjalista ds. monitoringu i ewaluacji oraz promocji

  Stowarzyszenia LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA”

  Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” informuje, że w ramach konkursu na wolne stanowisko Specjalista ds. monitoringu i ewaluacji oraz promocji do biura LGD wpłynęły 3 oferty. Po wstępnej ocenie kandydatów jedna osoba została zakwalifikowana do II etapu procesu rekrutacyjnego. W wyniku przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej na  wolne stanowisko Specjalista ds. monitoringu i ewaluacji oraz promocji wybrano Panią Anetę Chachura.

  WZC 03.10.2016

   Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" zaprasza do udziału w 

  KONKURSIE WIELKANOCNYM 2018.

  Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie najlepszych potraw wielkanocnych oraz kultywowanie obrzędów świątecznych obszaru działania LGD

  Konkurs odbędzie się w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Przemyślu                           dnia 20 marca 2018 roku godz. 11.00 .

  Tematyka konkursu obejmuje „Potrawy wielkanocne”. W ramach prezentacji potraw wielkanocnych każdy Uczestnik zgłasza do konkursu po jednej potrawie w każdej z trzech kategorii:      I. Przystawki      II. Dania Główne     III. Ciasta i desery

  W konkursie mogą uczestniczyć grupy mieszkańców (min. 3 osoby), Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje działające na terenie gmin: Bircza, Fredropol, Krasiczyn, Medyka,Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica objętych objętych Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 (LSR). 

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Karty zgłoszeniowej oraz jej złożenie osobiście, drogą elektroniczną          (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  lub za pośrednictwem poczty do siedziby Lokalnej Grupy Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”,      ul. Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl, pokój 95 do dnia 9 marca 2018 roku do godz. 14.00.

  KARTA ZGŁOSZENIOWA                     REGULAMIN KONKURSU            PLAKAT

  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www. ziemiaprzemyska.pl oraz w biurze LGD  (Plac Dominikański 3, pokój nr 25, tel. 16 676 02 57, 691 079 944, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


   Informacja o wynikach oceny formalnej w ramach naboru na stanowisko Specjalista ds. monitoringu i ewaluacji oraz promocji Stowarzyszenia LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA”

    Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” informuje, że w ramach konkursu na wolne stanowisko Specjalista ds. monitoringu i ewaluacji oraz promocji do biura LGD wpłynęły 3 oferty.

   Publikujemy Listę kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze kandydatów na stanowisko Specjalista ds. monitoringu i ewaluacji oraz promocji wraz ze wskazaniem liczby punktów uzyskanych według kryteriów określonych w ogłoszeniu.