Lokalna Grupa Działania "Ziemia Przemyska" - Aktualności

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Logowanie

Zmień język

ikona warsztat

 

W związku z realizacją projektu współpracy 

„Smak na produkt – promocja i rozwój obszaru

w zakresie turystyki, dziedzictwa i kulinariów”

serdecznie zapraszamy na imprezę plenerową

promującą lokalne dziedzictwo kulinarne. 

Baligród (stadion sportowy),

19 sierpnia 2018 roku.

Rozpoczynamy o godz. 13.00.

 

 

ikona warsztat

W związku z ogłoszeniem przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” naboru wniosków nr 7/2018 w zakresie „Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej” ogłaszanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, związków wyznaniowych oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie dla beneficjentów i  potencjalnych beneficjentów, które odbędzie się 14.08.2018 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Przemyślu (pok. 107).

Tematem szkolenia będą praktyczne aspekty wypełniania dokumentacji aplikacyjnej w ramach ogłoszonego naboru wniosków (Formularz wniosku o przyznanie pomocy wraz z załącznikami oraz dokumentacja LGD).

UWAGA! OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

Prosimy o przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego na adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie osobiście do biura LGD.

Osoby niezarejestrowane oraz których zgłoszenia dotarły po terminie nie będą mogły brać udziału w spotkaniu. Termin przyjmowania zgłoszeń: 13 sierpnia 2018 r. godz. 14.00. (maksymalnie po 2 osoby z jednej organizacji)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

ikona warsztat

 

W niedzielę 8 lipca nad rzeką Wiar w Huwnikach odbył się VI Festiwal Smaków Wyszehradzkich. Na zaproszenie Wójta Gminy Fredropol Pana Mariusza Śnieżka do Huwnik po raz kolejny przyjechały delegacje z zaprzyjaźnionych z Fredropolem gmin: Ohradzany -Słowacja na czele ze Starostką Andreą Klicova, Lubisa-Słowacja ze  Starostą Jozefem Sklencar, reprezentacja z Gminy Sokolnyki na Ukrainie z Wójtem Tarasem Sołymko, Wasyl Iwaszko Wójt Gminy Solanuwatka, gmina Rudki  na czele z Burmistrzem Iwanem Łozińskim oraz nowi partnerzy - Starostka Anna Koščová z delegacją z gminy Zbojne, Starostka Ľudmila Veľasová Obec Hankovce oraz Dr. Strassburger Gyöngyi z delegacją z węgierskiego miasteczka Békésszentandrás.

 

W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście z powiatu i województwa. Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego reprezentowała Pani Bożena Ryczan – radna Rady Powiatu Przemyskiego, władze wojewódzkie reprezentował Pan Piotr Pilch – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Tradycyjnie każda gmina partnerska miała okazję pokazać swój dorobek artystyczny. W części artystycznej zaprezentowały się: Chór „Sokolnyczany”  z Sokolnik, Zespół „Wesoła Lubisa” z Lubisy Zespół „Krosna” z gminy Hankovce, Zespół „Sosna” z gminy Zbojne oraz Piotr Wołoszyn i Igor Sytynskij z Solanuwatka.
    Delegacje zagraniczne i Gmina Fredropopl zaprezentowały również swój dorobek kulinarny. Na stołach nie zabrakło przysmaków lokalnych z Ohradzan, Rudek, Sokolnik, Solanuwatki i Békésszentandrás. a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Fredropola i Sierakośćc przygotowały tradycyjny polski poczęstunek.
    Najmłodsi uczestnicy festiwalu bawili się z Akademią małego Geniusza z Sanoka. Główną atrakcją wieczoru były koncerty zespołów Słowiany i Andre oraz zabawa taneczna poprowadzona przez zespół ZiZi. Festiwal zakończył się wspaniałym pokazem sztucznych ogni.
Festiwal Smaków Wyszehradzkich to wspaniała promocja walorów turystycznych i kulinarnych Naszej Gminy, przyciągająca wielu turystów oraz mieszkańców powiatu przemyskiego.
Festiwal odbył się pod Patronatem  Medialnym "Życia Podkarpackiego" .

Wójt Gminy Fredropol  Pan Mariusz Śnieżek pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowanie festiwalu.

sponsorzy wyszehrad 2018

 

 

WZC 03.10.2016

 

Dnia  2 sierpnia 2018 roku Rada LGD "ZIEMIA PRZEMYSKA" zakończyła ocenę wniosków w  ramach naboru nr 6/2018 w zakresie Zachowanie dziedzictwa lokalnego realizującego przedsięwzięcie pn.: „Wsparcie dla podmiotów kultywujących lokalne zwyczaje, tradycje i obrzędy” 

LISTA OPERACJI ZGODNYCH Z OGŁOSZENIEM O NABORZE WNIOSKÓW

LISTA OPERACJI WYBRANYCH DO FINANSOWANIA

Obecnie dokumentacja konkursowa zostaje przekazana do Zarządu Województwa Podkarpackiego, który prowadzi dalsze postepowanie dot. przyznania pomocy zgodnie z postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA RADY - nabór 6/2018

  ikona warsztat

  SPOTKANIE INFORMACYJNO - KONSULTACYJNE

  W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM NABORU WNIOSKÓW

  NR 7/2018

  W związku z ogłoszeniem przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” naboru wniosków nr 7/2018 w zakresie „Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej” organizowany w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” zaprasza: przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, związków wyznaniowych oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjno – informacyjne, które odbędzie dnia 10 sierpnia 2018 r. (piątek) w Sali Narad budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu (II piętro, pokój nr 107) w godzinach 9.00 – 11.00.

  Tematem spotkania będą zasady przyznawania pomocy finansowej oraz wypełniania dokumentacji aplikacyjnej w ramach ogłoszonego naboru wniosków.

  UWAGA!!! OBOWIĄZUJE REJESTRACJA! Prosimy o przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego na adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie osobiście do biura LGD. Osoby niezarejestrowane oraz których zgłoszenia dotarły po terminie nie będą mogły brać udziału w spotkaniu. Termin przyjmowania zgłoszeń: 9 sierpnia 2018 r. godz. 14.00. Limit: maksymalnie po 2 osoby z jednej organizacji.

  ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE                    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY