foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Logowanie

Zmień język

Licznik odwiedzin

131253

Aktualna data

logotypy

strona projektu Warsztaty kulinarne

„ Z kuchnią za Pan Brat”

 Przedsięwzięcie realizowane w ramach poddziałania

„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”

objętego PROW na lata 2014-2020

 

W dniu 7-10.09.2021 r. Lokalna Grupa Działania  „ZIEMIA PRZEMYSKA” wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie zorganizowała  działanie mające na celu wzrost wiedzy i nabycie nowych umiejętności, w szczególności w kontekście uwarunkowań rynku pracy pn. „Z kuchnią za Pan Brat”.  Przedsięwzięcie było współfinansowane  w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020. W działaniu uczestniczyło 15 mieszkańców gminy Krasiczyn (w tym 7 z grupy defaworyzowanej). Działanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co wpłynęło na wzrost aktywizacji i integracji członków lokalnej społeczności. Warsztaty miały na celu wzbudzenie chęci do wspólnych działań i rozwijania zainteresowań.                                                                                                                                                                                       GALERIA

WZC 03.10.2016

Wyjazd „Poznajemy kulturę”

 Przedsięwzięcie realizowane w ramach poddziałania

„Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020

 

W dniu 4.09.2021 r. Lokalna Grupa Działania  „ZIEMIA PRZEMYSKA” wraz ze Stowarzyszeniem Aktywni Razem zorganizowała wyjazd studyjny służący promocji  lokalnych zasobów i wymianie doświadczeń. Przedsięwzięcie było współfinansowane  w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020.

W działaniu uczestniczyło 24 mieszkańców gminy Orły (w tym 3 z grupy defaworyzowanej). Działanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co wpłynęło na wzrost aktywizacji i integracji członków lokalnej społeczności.

 GALERIA

WZC 03.10.2016

Wakacyjny Festyn w Lesznie

z Beathris i Pianą Party z KinderSid

Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020.

 

Dnia 8 sierpnia 2021r. w Lesznie odbyła się impreza pn.: Wakacyjny Festyn w Lesznie z Beathris i Pianą Party z KinderSid.

Mimo początkowych obaw organizatorów, pogoda dopisała. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, a wspólnie spędzony czas umilała muzyka gwiazdy DiscoPolo „BEATHRIS”. Natomiast dla dzieci czas zorganizował KinderSid piana party. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były: wyrzutnia cukierków, dmuchańce, kramy, wata cukrowa, oraz inne gry i zabawy zorganizowane przez animatorów.

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła czynny udział w imprezie finansując catering.

 GALERIA

WZC 03.10.2016

Piknik rodzinny z okazji obchodów

40-lecia Koła TPD

 Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020.

 

Dnia 8 sierpnia 2021r. w Stanisłąwczyku odbyła się impreza pn.: Piknik rodzinny z okazji obchodów 40-lecia Koła TPD

Mimo początkowych obaw organizatorów, pogoda dopisała. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, a wspólnie spędzony czas umilała muzyka. Natomiast dla dzieci czas zorganizowali animatorzy w formie gier i zabaw z nagrodami. Dodatkowo można było korzystać z dmuchańców oraz przejechać się kolejką.

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła czynny udział w imprezie finansując obsługę animatorów.

 GALERIA

WZC 03.10.2016

 Turniej piłkarski o puchar

Wójta Gminy Fredropol

Dnia 3 lipca 2021r. na stadionie piłkarskim w Huwnikach odbyła się impreza plenerowa pn.: Turniej Piłki o Puchar Wójta Gminy Fredropol.

Mimo początkowych obaw organizatorów, pogoda dopisała. Młodzi zawodnicy rozegrali mecze piłki nożnej. Po odpoczynku uczestniczyli w konkursach oraz zabawach specjalnie dla nich przygotowanych.

 GALERIA

WZC 03.10.2016

 Festyn w Medyce

Przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020.

 

Dnia 18 lipca 2021r. na placu przy Pałacyku w Medyce odbyła się impreza pn.: Festyn.

Mimo początkowych obaw organizatorów, pogoda dopisała. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, a wspólnie spędzony czas umilała muzyka Orkiestry Detej z Medyki, zespołem IMPULS, kapeli z Gniewczyny oraz zespołem MAGIC. Natomiast dla dzieci czas zorganizował „Bazyl

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła czynny udział w imprezie promując swoje działania mające na celu pobudzenie lokalnej społeczności do działania.

 

 GALERIA

WZC 03.10.2016

Rozstrzygnięcie 

KONKURSU KULINARNEGO „Regionalny przepis”

   W dniu 13 listopada 2020r. w Biurze Lokalnej Grupy Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA” przeprowadzono ocenę zgłoszeń do KONKURSU KULINARNEGO – regionalny przepis współfinansowany w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" PROW 2014-2020.  

Wzięło w nim udział 9 uczestników.

 1. Stowarzyszenie AKTYWNI RAZEM Zadąbrowie,
 2. Koło Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie,
 3. ADSUM Stowarzyszenie Mieszkańców oraz Sympatyków Ostrowa i Ziemi Przemyskiej,
 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni,
 5. Koło Gospodyń Wiejskich Ale Babki w Stubnie,
 6. Gminne Centrum Kulturalne w Stubnie,
 7. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kniażyc,
 8. Elżbieta Kądziołka,
 9. Magdalena Obłoza.

Głównym celem konkursu była aktywizacja i integracja członków społeczności lokalnej oraz promowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego i tradycji związanych ze regionalnymi przepisami.

Komisja w składzie: Piotr Worosz – przewodniczący, Marzena Igras oraz Agata Lalik po dokonaniu analizy zgłoszeń uwzględniając kryteria zawarte w karcie ocen postanowiła:

W kategorii I – przystawki – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Koła Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie za Chleb pszenno – żytni z ziarnami.

W kategorii II – dania główne – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Koła Gospodyń Wiejskich w Łętowni za Pierochy.

W kategorii III – ciasta i desery – przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Gminnego Centrum Kulturalne w Stubnie za ciasto z jeżyną.

W kategorii IV – przetwory - przyznać wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla Stowarzyszenia AKTYWNI RAZEM Zadąbrowie za kolorowy warzywniak.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział.

W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną rozdanie nagród po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z laureatami odbędzie się z każdym indywidualnie.

 

GALERIA NAGRODZONYCH PRZEPISÓW

WZC 03.10.2016

Warsztaty krawieckie – szycie mundurów

 

 Orły, lipiec - październik 2020 roku

         Lokalna Grupa Działania  „ZIEMIA PRZEMYSKA” wraz ze Stowarzyszeniem Seniorów „TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ” zorganizowała krawieckie – szycie mundurów.

Przedsięwzięcie współfinansowane było w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”  PROW 2014-2020.

W warsztatach uczestniczyło 21 mieszkańców gminy Orły (w tym 19 z grupy defaworyzowanej). Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, co wpłynęło na wzrost aktywizacji i integracji członków lokalnej społeczności.

Warsztaty miały na celu wzbudzenie chęci do wspólnych działań i rozwijania zainteresowań.

GALERIAGALERIA

  WZC 03.10.2016

   

   

          W wyniku realizacji przedsięwzięcia ze środków PROW 2014-2020 Stowarzyszenie Seniorów „TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ”  otrzymało wsparcie w postaci Furażerek, które zostaną wykorzystane podczas organizacji imprez i uroczystości kulturalnych na terenie Gminy Orły.

  Celem zakupu jest aktywizacja i integracja członków lokalnej społeczności oraz kultywowanie lokalnych tradycji i zwyczajów poprzez organizację różnego rodzaju imprez z wykorzystaniem zakupionych furażerek.

   

  GALERIAGALERIA