foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Logowanie

Zmień język

Licznik odwiedzin

85864

Aktualna data

logotypy

I. ULOTKA PRZÓD Gminna Placówka Kultury w Stubnie

we współpracy z

Gminą Stubno oraz Lokalna Grupa Działania

ZAPRASZA

 Wszystkich mieszkańców Gminy Stubno

z grupy defaworyzowanej (osoby bezrobotne nieaktywne zawodowo)

warsztaty kulinarne

„ Potrawy mięsne”

W dniach 27-28 sierpnia 2020 r.

od godz.13.00 Świetlica przy OSP w Stubnie

 

Zapisy w bibliotece w  Stubnie do 26.08.2020r. Liczba miejsc ograniczona.

ikona warsztat

Zawody wędkarskie

Medyka 1 sierpnia 2020 roku

Dnia 1 sierpnia 2020r. nad stawem w Medyce odbyły się zawody wędkarskie.

Mimo początkowych obaw organizatorów, pogoda dopisała. Zawodnicy po wylosowaniu stanowisk i wysłuchaniu regulamin konkursu udali się w wyznaczone miejsca. W trakcie trzygodzinnych zmagań nie złowiono zbyt okazałych egzemplarzy, jednak kilku wędkarzy mogło poszczycić się złowioną rybką. Zapewniamy, że wszystkie rybki z powrotem puszono do stawu.
Wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz statuetek dokonał Wójt Gminy, gratulując zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom życzył zwycięstw w następnych zawodach.

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła udział w imprezie finansując statuetki dla zwycięzców.     GALERIA

WZC 03.10.2016

 

Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA"

informuję  że

KONKURS WIELKANOCNY 2020r.

zostaje

ODWOŁANY!!!

 

  WZC 03.10.2016

   Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" zaprasza do udziału w 

  KONKURSIE WIELKANOCNYM 2020r.

  Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie najlepszych potraw wielkanocnych oraz kultywowanie obrzędów świątecznych obszaru działania LGD

  Konkurs odbędzie się w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Przemyślu                           dnia 1 kwietnia 2020 roku godz. 11.00 .

  Tematyka konkursu obejmuje „Potrawy wielkanocne”. W ramach prezentacji potraw wielkanocnych każdy Uczestnik zgłasza do konkursu po jednej potrawie w każdej z trzech kategorii:      I. Przystawki      II. Dania Główne     III. Ciasta i desery

  W konkursie mogą uczestniczyć grupy mieszkańców (min. 3 osoby), Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje działające na terenie gmin: Bircza, Fredropol, Krasiczyn, Medyka,Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica objętych objętych Strategią Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 (LSR). 

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Karty zgłoszeniowej oraz jej złożenie osobiście, drogą elektroniczną          (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  lub za pośrednictwem poczty do siedziby Lokalnej Grupy Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”,      ul. Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl, pokój 95 do dnia do dnia 12 marca 2020 roku.

  KARTA ZGŁOSZENIOWA                    REGULAMIN KONKURSU            PLAKAT

  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www. ziemiaprzemyska.pl oraz w biurze LGD  (Plac Dominikański 3, pokój nr 25, tel. 16 676 02 57, 691 079 944, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  

   WZC 03.10.2016

   „ Spotkanie opłatkowe”

    Krasiczyn, 1 lutego 2020 roku

              W dniu 01.02.2020 r. Lokalna Grupa Działania  „ZIEMIA PRZEMYSKA” wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Krasiczynie, Kołem Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie oraz Wójtem Gminy Krasiczyn zorganizowała spotkanie opłatkowe.     

            Przedsięwzięcie było współfinansowane  w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW 2014-2020. Przedsięwzięcie cieszyło się zainteresowaniem i miało na celu promocję lokalnej kultury.

   Spotkanie miało na celu zintegrowanie oraz pobudzić lokalną społeczność do działań. Uczestnicy spotkania to osoby z grupy defaworyzowanej.

   Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła udział w imprezie finansując catering dla uczestników spotkania. GALERIA

    ikona warsztat

    Dożynki Gminy Przemyśl 

    Łuczyce, 25.08.2019 r.

    Dnia 25.08.2019r. odbyły się Dożynki Gminy Przemyśl w Łuczycach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Polową. Po uroczystej mszy nastąpiły przemówienia zaproszonych gości oraz prezentacja wieńców dożynkowych z 13 sołectw z terenu gminy Przemyśl. Kolejnym etapem dożynek była degustacja potraw regionalnych, a następnie występy artystyczne tj.: kapeli muzycznej „Czy się wali, czy się pali” oraz zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła udział w imprezie finansując pokaz i degustację potraw regionalnych.     GALERIA  

    ikona warsztat

     

    Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA"

    wraz ze Starostwem Powiatowym w Przemyślu

    serdecznie zaprasza 

    na Dożynki Powiatowe

    TERMIN: 1 września 2019 r., godz. 12.00

    MIEJSCE: Ośrodek SADARO w Rokszycach

     

    strona projektu

     Dożynki Gminne

    Buszkowiczki, 18 sierpnia 2019 r.

    Dnia 18 sierpnia 2019 roku w Buszkowiczkach (Gmina Żurawica) odbyły się Dożynki Gminne zorganizowane przez Wójta i Radę Gminy w Żurawicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Buszkowiczanki” w Buszkowiczkach.

    Po mszy w miejscowym kościele parafialnym w Buszkowicach dożynkowy korowód przemaszerował na stadion sportowo – rekreacyjny, gdzie zaprezentowano dożynkowe obrzędy, dzielono się chlebem i wręczano wieńce. Była tez okazja do obejrzenia występów uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej oraz popisów tanecznych szkoły „Golden Dance”, Grupy Śpiewaczej „Wyszatyczanki” i kapeli z Gniewczyny Łańcuckiej. Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wzięła udział w imprezie finansując prezentację i degustację potraw regionalnych. GALERIA

    strona projektu

    Warsztaty muzyczne „Na ludową nutę”

    Drohojów, czerwiec – lipiec 2019 r.

    W okresie czerwiec - lipiec 2019 roku w Drohojowie Lokalna Grupa Działania "ZIEMIA PRZEMYSKA" wraz ze Stowarzyszeniem „WSPÓLNA SPRAWA” zorganizowała Warsztaty muzyczne „Na ludową nutę", współfinansowane w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" PROW 2014-2020. Uczestnicy zajęć  - mieszkańcy Gminy Orły z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach muzycznych. Celem warsztatów było kultywowanie lokalnych tradycji muzycznych. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wpłynęło na wzrost zainteresowania udziałem w działaniach integracyjno - aktywizacyjnych oraz wzrost integracji i aktywizację członków lokalnej społeczności.  GALERIA